عمومی

مدیریت زمان – قسمت چهارم- تصور آینده، نگاه به گذشته

در پست قبلی در مورد انتخاب هدف و تعیین ارزش ها نوشتم. چیزی که تاثیر مستقیمش رو تو زندگی شخصی خودم دیدم. زمان دانشگاه و مدرسه، هدف ها و کارها مشخص بود: گذارندن درس ها و گرفتن مدرک و در کنارش هم کمی چیز یاد گرفتن! متاسفانه دانشجو فارغ التحصیل امروز، با این دیدگاه پا […]ادامه مطلب .

عمومی

مدیریت زمان- قسمت سوم- تعیین ارزش ها

موضوع قسمت قبلی را شاید بتونیم در یک مصرع از شعر عطار خلاصه کنیم: “هرچه در فهم تو آید آن بود مفهوم تو…” در بخش قبلی گفتیم که مدیریت زمان بر قانون کنترل استوار است. هر چقدر کنترل بیشتری بر زندگی شخصی داشته باشیم. حس مثبت تری به زندگی خواهیم داشت. این مسائله به دفعات […]ادامه مطلب .

عمومی

مدیریت زمان- قسمت دوم- روان‌شناسی مدیریت زمان

در قسمت قبل چهار اصل موثر در مدیریت زمان رو معرفی کردم. اصول چهارگانه خواستن، قطعیت، اراده و نظم مهمترین اصول مدیریت زمان هستن و اگر به درستی رعایت بشن، به تدریج اثرات خودشون رو تو زندگی شخصی نشون می دن. خودم هم سعی کردم که تا جای ممکن این اصول رو به کار ببرم. […]ادامه مطلب .

عمومی

مدیریت زمان – برایان تریسی

امروز مطالعه کتاب مدیریت زمان اثر برایان تریسی رو شروع کردم. یکی از مشکلاتی که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه بهش دچار شدم، بی نظمی به شدت وحشتناکی بود که به جون زندگیم افتاد و فکر می کنم که تنها مختص من نباشه و خیلی از افراد درگیر همچین معزلی در زندگی باشن.ادامه مطلب .

عمومی

دشت اول- سلام دنیا!

سلام دوستای خوبم می گن که طولانی‌ترین سفرها تنها با یک گام شروع می‌شه. گام اول رو اینجا در ساعت ۱۱:۵۵ دقیقه درحالی که درد دندون کلافه‌ام کرده برمی‌دارم. نمیدونم می‌خوام از چی‌ بنویسم، نمی‌دونم آیا خواننده‌ای هست یا نه، آیا مخاطبی دارم یا نه. ولی خواهم نوشت از افکارم، تجربیاتم، از علم، از روان‌شناسی […]ادامه مطلب .